- Podrobnosti
- Napsal Alena Hálová
- Kategorie: Literárně dramatický obor
- Zobrazení: 3679

V září 2019 zahájili svou pravidelnou výuku žáci nově vzniklého literárně dramatického oboru ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně. V prvním pololetí pracovalo v hodinách Dramatické průpravy celkem 16 žáků ve dvou skupinách. Půlroční snažení předvedli všichni ve středu 22. 1. 2020 na svém prvním společném vystoupení. Představili celkem 24 nevšedních básní autora Shel Silversteina z knihy „Jen jestli si nevymejšlíš“. Podle odezvy ze strany diváků se jim jejich vystoupení opravdu povedlo. Vystoupení předcházelo společné soustředění, které se konalo v Městské knihovně Mariánské Lázně (a to z pátku 10/1 na sobotu 11/1). Cílem bylo vzájemně se lépe poznat, připravit se na vystoupení pro rodiče (15/1) a především na vystoupení společné. Ale také pobavit se, což se podařilo. Protože nocovat v knihovně ve společnosti nejrůznějších knih, bylo určitě velké dobrodružství. Děkuji touto cestou vedení městské knihovny, že nám nevšední zážitek umožnilo. A také rodičům za zpříjemnění večera dobrůtkami – paní Haladové a panu Topičovi. S knihovnou žáci LDO pravidelně spolupracují na „Dětských čítárničkách“, jejichž cílem je představit zajímavou formou nejmenším posluchačům nové knihy. V 1. pololetí žáci zvládli tři čítárničky. A budou v nich určitě pokračovat. Nejbližší termín je 18. 2. 2020. Tak do další práce: „Zlomte vaz!“ -fotogalerie-


byl program obou koncertů velmi pestrý. Zazněla hudba pro sólové nástroje i skladby určené souborům. Posluchači slyšeli také několik prvních věřejných sólových vystoupení. K potěšení učitelů, rodičů i dalších posluchačů v sále jistě přispělo, že nejen zkušenějším, ale i těm začínajícím žákům se hodně dařilo. Oba koncerty tak byly sympatickým zakončením prvního pololetí školního roku.
Flétnistky ze třídy L. Čechové vystoupily 6. 1. v rámci tradičního Tříkrálového koncertu v Domově pro seniory. Ve slavnostně vyzdobené vstupní hale zahrály drobnější skladbičky autorů 17. a 18. století, které proložily koledami v různých úpravách. Klienti Domova si s dětmi s chutí zazpívali a na závěr společně přivítali skupinku tříkrálových koledníků.
Stalo se již tradicí, že na Štědrý den objíždí žesťový soubor se svým učitelem Josefem Koreisem přátele, spolužáky a známé, aby ke sváteční atmosféře dne přispěl koledami. Ze zkušenosti se spolubydlícími v našem i v okolních domech vím, že lidé si na tuto tradici zvykli a tak trochu s ní počítají. Je to dobře, hudba má přinášet radost. Hrát chodí také bývalí žáci. Všem patří za udržování této hezké tradice poděkování.
soubory měly docela štěstí, protože nebyla drsná zima- nejhorší podmínky ze všech vystupujících měl asi Rozmarýnek, a to kvůli dešti. Kromě Rozmarýnku dále vystupovaly tyto soubory. DOM, Junior Dixieland, Canzona a NBS. Spolu s pěveckým sborem Canzona vystoupili také další žáci instrumentálních tříd školy. Prosincová vystoupení na kolonádě bývají náročná s ohledem na počasí. Tím příjemnější byla skvělá spolupráce se zvukaři, kteří na kolonádě s hudebníky skvěle spolupracovali a na příjemném výsledku vystoupení mají důležitý podíl.